cover

Petr Olšák: TeXbook naruby

First edition, Konvoj 1997, ISBN 80-85615-64-9

Second edition, Konvoj 2001, ISBN 80-7302-007-6


TeXbook naruby (TeXbook inside out) is a book (468 pages) about the TeX program. All build-in algorithms and the macro language are described in detail. The macro language is illustrated in many examples. The PDF version of whole text with thousands hyperlinks are available as free software. The price of the printed book (in a hard cover, second edition) is 255 Kč for CSTUG members and 299 Kč for others. The book is written in Czech language. May be, the translation into English will be done...

Kniha obsahuje 468 stran podrobného rozboru všech algoritmů TeXu a všech základních maker plainu a csplainu. Je určena pro uživatele TeXu, kteří chtějí proniknout hlouběji do mechanismů fungování TeXu. Mimo jiné kniha obsahuje zhruba 3000 řádků většinou zcela původních ukázkových maker pro nejrůznější použití. Tato makra jsou podrobně dokumentována a ilustrují probírané algoritmy TeXu.

Kniha vyšla v nakladatelství Konvoj, spol. s r. o., Berkova 22, 612 00 Brno. Na tuto adresu lze směřovat objednávky, nebo můžete použít e-mail konvoj@konvoj.cz.

Československé sdružení uživatelů TeXu odkoupilo značnou část nákladu pro své členy. V případě druhého vydání byla dohodnuta bezúročná půjčka, kterou CSTUG poskytnul nakladateli. Díky tomu se podařilo najít nakladatele pro tento titul. Jste-li členem tothoto sdružení, můžete získat knihu se slevou. Kontaktujte secretary@cstug.cz.

Cena knihy (druhé vydání) je 255 Kč pro členy sdružení CSTUG a 299 Kč pro ostatní.

Protože nějakou dobu trvalo, než se podařilo najít nakladatele, byla kniha ve verzi z února a dubna 1997 volně přístupná ve formátech dvi a ps. Podrobněji o tomto problému viz jednání o vydání knihy s CSTUGem. V verzích textu, které byly použity pro první i druhé vydání knihy, už formáty dvi a ps nezveřejňuji. K dispozici je pouze formát pdf, který přesně odpovídá textu v knize. Podrobněji o podmínkách šíření, viz soubor README.

Kniha je k dispozici v různých formátech:

Recenze:

Zde je místo na recenze. Budu potěšen, když někdo nějakou recenzi napíše...

Užitečné linky: